Blog

Soprano Ice Laser

İstemeyen tüylerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu lazer epilasyondur. Diğer yöntemlerin sonucunda sivilce problemiyle karşı karşıya kalanlar için daha iyi bir uygulama düşünülemez. Lazer epilasyonların kullanımı cilt tonuna göre değişiklik gösterirdi. Buz Lazer modern lazer teknolojisi ile bronz ve daha koyu ten renklerinde, tüy renginiz nasıl olursa olsun istenilen sonuçlar elde etmek mümkün.

Lazer epilasyon, tüylerin azalmasında uzun süren bir etkiye sahip olmasından dolayı oldukça iyi bir yöntemdir. Günümüzde diğer yöntemler artık oldukça demode kalıyor. Modern lazer uygulamaları epilasyon esnasında meydana gelen acıyı en aza indirirken tüm tip cilt tonlarına uygun olarak vücudun farklı bölgelerinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Alma Lasers tarafından geliştirilen son teknoloji Soprano Ice, yeni başlığı ile artık 2 kat hızlı, ayrıca ten rengi ayırmadan ve en ince tüylerde bile mükemmel sonuçlar elde etmek mümkün. Geliştirilmiş güçlü soğutucu mekanizması ve seri atışları sayesinde Diod Lazer cihazları arasında açık ara farkla en acısız sistem olan Buz Lazer (Soprano Ice), lazer epilasyon cihazları hakkında bildiğiniz “acı-ağrı” kavramını tamamen değiştiriyor

Buz Lazer (Soprano Ice), cihazın başlığının derinizin üzerinde ütü yaparmış gibi hareketi ile yapılıyor. Uygulama öncesi cilde soğutucu jel sürülüyor. Bu da lazer epilasyonlarda görülen yanma ihtimali riskinin önüne geçiyor. Cihaz başlığı cilde temas ederek sanki masaj yaparmış gibi uygulanıyor. Genel olarak acı ve yanma hissi yaşanmasa da sadece kıl köklerinin çok yoğun olduğu ve kemikli bölgelerde hissediliyor. Yöntemin fark yaratan tarafıysa ten ve tüy rengi fark etmeden herkese uygulanabiliyor oluşu. Bunun yanında sadece kışın değil, yazın da uygulanabiliyor. Etkisi ilk iki seanstan itibaren görülse de tam anlamıyla altı ile sekiz seansta sonuç veriyor.

Yüz’de Epilasyon

Cildiniz birçok tüy alma yönteminin uygulanabileceği en elverişli bölgenizdir. Üst dudak ve kaş bölgesi için en uygun olan işlem ağda ile ip ile yapılanlardır. Bazı özel tüy dökücü kremlerde bu bölgede kullanılabilir. Buz Lazer epilasyon üst dudak bölgesi için başka bir seçenektir. Ancak aynı işlem kaş arası, göz çevresindeki bölgeye kesinlikle etkilidir.

Vücut Epilasyonu

Bacaklarınızdaki tüylere müdahale etmeden önce, daha iyi sonuçlar elde etmek için; bir süre tüylerle dolaşmanızı gerektiren yöntemlere tahammül edebilir misiniz önce bunu düşünün. Eğer “ben varım” diyorsanız,  buz  lazer epilasyon sizin için en iyisi. Genital bölgedeki tüyler, kalın ve oldukça gür bir yapıya sahip olduğundan lazer epilasyonla kalıcı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Lazer yalnızca bacaklarındaki ya da genital bölgendeki tüyleri yok etmekle kalmıyor. Jilet ve ağda koltuk altına bölgesinde en çok kullanılan yöntemlerden biridir. lazer epilasyon en bu bölgedeki  etkili yöntemdir. Sadece kadınlar değil; ense, sırt ve omuz bölgelerindeki kıllardan rahatsız olan erkeklerde uygulanıyor

soprano-ice-1Epilasyonda Dört Mevsim Uygulama

Soprano ICE – Buz Lazer, epilasyon için günümüzün en konforlu ve etkili çözümüdür. Farklı dalga boylarına sahip opsiyonel başlıkları ile Soprano ICE diod lazer, her türlü cilt ve kıl tiplerine dört mevsim boyunca tedavi edebilip; tedavileri ağrısız ve hızla uygulayabilmesini ve mümkün olan en iyi klinik sonuçları sağlar.

Icat geliştirmede daima en ön sırada yer alan Alma Lasers, sizlere endüstriden sağlayabileceğiniz en ileri epilasyon çözümleri getiriyor. 810nm Diod teknolojisinin yanı sıra, Aleksandrite lazer dalga boyunun avantajlarının bir katı hal lazerinin faydaları ile kombine eden Soprano ICE epilasyon teknolojisi ve tedavi metodları içinde en ileri noktayı öneriyor.

Tamamen Acısız ve Ağrısız

Soprano ICE – Buz Lazer klinik olarak kanıtlanmış gerçekten ağrısız tek lazer epilasyon yöntemidir. Eşsiz enerji iletme ve soğutma metodu, kıl foliküllerini etkin bir şekilde hırpalar ve yeniden büyümeyi önlerken çevre dokularda hasarı da önler. Buz Lazer teknolojisi cildi soğutarak yüzeysel yanıkları önlediği gibi ağrı duyusunu da önler.

Kanıtlanmış Güvenlik ve Konfor

Soprano ICE – BuzLazer tüm cilt tipleri için, melaninin lazer tedavisinde kullanılan ışığa duyarlılığının geometrik olarak daha yüksek duyarlılık gösterdiği koyu ciltlerde dahi en güvenli lazer epilasyon metodu olarak çok sayıda klinik çalışma ile kanıtlanmıştır.

Kıl folikülleri yüksek enerjili tek atışlarla değil, tekrarlayan kısa palslarla ısıtılır. Bu palslar, yarattıkları ısı birikimi ile dermiste temperatürü kılın yeniden gelişimini önleyecek düzeye yükseltirken ciltte yanık riskini minimize eder.

Tüm Cilt Tipleri

Soprano ICE, kıl folikülünü, melanin miktarı yüksek ciltte travmaya neden olabilen yüksek enerjili tek bir atışa maruz bırakmak yerine, cildi kıl foliküllerine gereken miktarda enerji verilene kadar tedricen ısıtır. Bu teknik SHR’ye koyu ciltli hastalar dahil en güvenli lazer epilasyon seçeneği haline getiriyor.

Bronoz Ten

Soprano ICE ciltteki melanini, yılın herhangi bir döneminde ve bronzlaşmış ciltte dahi uygulamaya izin veren eşsiz bir metotla ısıtır. Dahası Soprano ICE tedavisinden sonra güneşe maruz kalmak, cilt için daha az travmatiktir.

Tüm Alana Etki, Rötuşa Gerek Yok

Soprano ICE tedavisinde tedavi geniş bir alana homojen olarak uygulanır, sadece tek bir kıl bölgesine verilmez. Ütüleme tekniği, alan içinde kalan kıl foliküllerini kollektif olarak ısıtır ve hırpalar, böylece tüm kılların etkilenmesini garanti altına alınır.

2 Aralık 2017 Genel
About serkan