Blog

Boyun Germe

Estetik boyun germe operasyonları tek başına olduğu gibi estetik yanak germe operasyonu ile beraber de tatbik edilir. Estetik yanak germe ameliyatında yapılan ameliyat kesisi kulak ardından saçlı deriye doğru uzatılır.
Boyun cildi ve kasları ayrılarak yukarı yönünce gerdirilir. Fazlalık deri kesilerek çıkarılır ve tekrar yerine dikilir. Boyundaki kırışıklıklar ve sarkma giderilir, çene açısı belirginleştirilir, gergin ve estetik bir boyun görünümü temin edilir.

Ameliyat kesisi, kulak ardında kaldığı için, dış taraftan bakılmış olduğunda görünür bir iz kalmaz. Çenenin alt kısmında yağlanma, boyun kaslarında gevşeme ve bunlara bağlı sarkma olduğunda gıdı bölgesini de buna ek olarak düzeltmek gerek. Burdaki yağlar ya liposuction ile emilerek çıkarılır, veya çene ucunun kısa zamanda gerisinden 3 cm kesilerek gıdı gölgesine girilir ve yağlar kesilerek çıkarılır.

Yağların çıkarılmasından sonrasında gevşemiş bulunan boyun kasları ortaya doğru yaklaştırılarak birbirine dikilir. Böylelikle kaslar sıkılaşmış olur ve yağlar da alınmış olduğu için sarkmadan eser kalmaz. Boyun ile çene estetik olarak birbirlerinden ayrı olarak görünür hali alır.

Son vakitlerde estetik boyun germe ameliyatları için özel şekilde dizayn edilmiş dokuları asıcı materyaller de kullanıma girmiştir. Bu malzemeler, ameliyat kesilerinin içinden sokularak yerleştirilir, üstünde olan dikensi çıkıntılar sayesiyle dokuları tutar, yukarı yönünce çekilerek sabitlendiğinde üstünde taşıdığı boyun dokularını yukarı tarafta asılı olarak tutarlar.

Böylelikle sarkmalar da düzelmiş olur. Yalnız bu metot gıdı altında yağ birikimi de bulunan hastalar için tek başına uygulandığında kafi olmaz.

Estetik boyun germe operasyonları münasip donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapılır. Yapılan işlem ortalama 1, 5-2 saat sürer. Boyun cildinin altında kan birikimlerini bertaraf etmek niyetiyle dren yerleştirilir. Dren 1 gün kalır, 1 gün sonrasında dren çıkarılınca hasta hastaneden ayrılabilir.

Ameliyatın arkasından çene altından da girişim yapılmışsa çene altına bandaj tatbik edilir ve bu bandaj 1 hafta kalır. Ameliyat akabinde boyun bölgesinde gerginlik duyguyu, ağrı, morarma, ödem ( şişlik ) , ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi durumlar olabilir. Ağrı rahatsız edecek seviyede olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile rahatlıkla kontrol altına alınabilir.

Şişlik ( ödem ) ilk 7-10 gün içerisinde süratli bir biçimde azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar bariz olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üstüne tamamen oturması tahmini altı ay sürer. Şişliğin süratli bir biçimde düzeldiği ilk haftalarda deri yüzeyindeki gerginlik duyguyu ve uyuşukluk da azalıp kaybolur. Uyuşukluğun kalıcı olarak bulunması çok rastlanan bir koşul değildir.

Morarmaların kaybolması şahsın hassasiyetine göre değişmektedir. Bu müddet kimi zaman ince bünyeli şahıslarda 15 güne kadar sürebilir. Estetik boyun germe ameliyatından sonrasında ödem ve morluklardan kurtulduğunuzda boyun bölgenizde çarpıcı bir düzelme gözleyeceksiniz. Çene ile boynunuzun birbirleriyle birleşmiş görünümü da ortadan kalkacaktır.

16 Ekim 2017 Genel
About serkan